Edward Jacek Kwarciak

Prezes Zarządu

Urodzony 19 maja 1958 r. w Krakowie. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Przemysłem oraz Wydziału Maszyn Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pełni funkcję biegłego sądowego w zakresie organizacji i zarządzania. W latach 1986–1990 dyrektor biura i zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Wdrażania Postępu Techniczno-Organizacyjnego „Manager” Sp. z o.o. w Krakowie. Następnie do roku 1996 dyrektor Oddziału Małopolskiego i pełnomocnik zarządu Polskiej Fundacji Promocji Kadr w Warszawie. Wieloletni wykładowca małopolskich uczelni. Wiedzą dzielił się ze studentami m.in. Katedry Ekonomiki i Zarządzania Finansowego Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie, Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie czy bielskiego College’u Banku Śląskiego. W przeszłości zasiadał i kierował radami nadzorczymi w wielu spółkach. W 1997 roku objął stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora ds. Finansowych Krakowskich Zakładów Automatyki S.A. Od 2002 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu KZA S.A., a od roku 2009 jest członkiem zarządu RBF (Railway Business Forum).


Wojciech Kościółek

Wiceprezes Zarządu

Urodzony 16 czerwca 1956 r. w Dąbrowie (woj. małopolskie). Absolwent Technikum Kolejowego w Krakowie oraz Instytutu Organizacji i Zarządzania w Przemyśle w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Z Krakowskimi Zakładami Automatyki S.A. związany od 1976 roku, kiedy rozpoczął pracę jako elektromonter przekaźnikowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W 1982 roku awansował na majstra (odpowiednik dzisiejszego inżyniera budowy), od 1991 roku pracował jako kierownik robót, a w 1997 r. został dyrektorem ds. produkcji. Następnie, jako dyrektor generalnego wykonawstwa, nadzorował prace przy największych kontraktach realizowanych przez Krakowskie Zakłady Automatyki S.A., m.in.:

  • Modernizacja linii kolejowej E-20, odcinek Mińsk Mazowiecki – Siedlce. Sygnalizacja ze zdalnym sterowaniem, w tym zabudowa SSP na przejazdach.
  • Projekt, dostawa i zabudowa urządzeń sterowania i kierowania ruchem na odcinku Opole – Wrocław linii kolejowej E-30.
  • Modernizacja linii kolejowej E-30 Węgliniec – Legnica. Kontrakt na budowę wraz z projektowaniem systemów sterowania ruchem i telekomunikacji.
  • Modernizacja Linii Papieskiej.
  • Budowa i urządzanie linii kolejowej Kraków-Mydlniki – Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (linia nr 118) dla uruchomienia przewozów pasażerskich.

W 2001 roku powołany na Wiceprezesa Zarządu Krakowskich Zakładów Automatyki S.A. W 2010 roku odznaczony tytułem „Zasłużony dla transportu Rzeczpospolitej Polskiej”.


Paweł Mentel

Wiceprezes Zarządu

Urodzony 29 kwietnia 1980 r. w Bielsku-Białej. Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie (specjalność: rachunkowość), a następnie studiów podyplomowych z zakresu „Zarządzania Audytem Wewnętrznym w Organizacjach Gospodarczych”. W latach 2004–2010 audytor wewnętrzny w międzynarodowych koncernach. Początkowo odpowiedzialny za przeprowadzanie audytów operacyjnych w spółkach należących do Grupy Fiata w Europie (Fiat, Iveco, Alfa Romeo, CNH, Magneti Marelli) oraz konsulting w zakresie wdrażania zaleceń ustawy Sarbanes Oxley Act 404. Następnie, w ramach pracy w United Technologies, odpowiedzialny za przeprowadzanie audytów opartych na analizie ryzyka – zarówno w spółkach lotniczych (Pratt & Whitney, Sikorsky, Hamilton Sundstrand), jak i w innych branżach (OTIS, Carrier, Fire & Security) na całym świecie. Od 2010 roku zatrudniony w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu (Sikorsky), w których wniósł znaczący wkład w proces zmian i usprawnień procesów pozwalających spełnić, a w niektórych obszarach przekroczyć wymagania UTC. Następnie zaangażowany w pracę w Heli-One (Poland) w Rzeszowie (należącej do CHC Helicopter) zajmującej się naprawą, utrzymaniem i serwisowaniem ciężkich helikopterów, gdzie był kluczowym członkiem zespołu budującego spółkę od podstaw. W 2017 roku objął funkcję Dyrektora Finansowego w Krakowskich Zakładach Automatyki S.A., a następnie, w czerwcu 2019 roku, został powołany do składu zarządu jako Wiceprezes Zarządu.


Adam Pawłowicz

Członek Zarządu


Członkowie Rady Nadzorczej:

Krzysztof Struzik

Puneet Sanan

Terrell Waylon Harris